Jste zde

Vzhůru na výlet!

Vzhůru na výlet... a to doslova, se v úterý vypravili žáci 6. třídy s paní učitelkou Svatou a Krejčovou. Ráno si přivstali a už v 7 hodin vyrazili autobusem do Krkonoš na Zlaté návrší.
Odtamtud šesťáci pěšky putovali nádhernou podzimní krajinou kolem Pančavských vodopádů na Labskou boudu a potom dále kolem Martinovy boudy k Sněžným jámám. Tam to ale foukalo! A proto honem dolů k prameni Labe a pak zpátky k výchozímu bodu.
Celá trasa byla asi 15 km dlouhá, ale měli jsme na ni celý den, a proto jsme nikam nespěchali a kochali se okolní krajinou. Během cesty se děti mohly dozvědět i spoustu nových informací z dějepisu (například co je to tzv. "řopík" nebo kdo byli Hanč a Vrbata), zeměpisu (pramen a tok Labe, jednotlivé hory, hranice s Polskem) nebo přírodopisu (geologie Krkonoš, lišejníky). Důležité nicméně bylo i to, že žáci měli příležitost strávit společně jeden z posledních teplých podzimních dnů a poznat se v rámci nově vznikající skupiny i v jiném než školním prostředí. Bonusem navíc byl i fakt, že někteří účastníci byli v této části Krkonoš úplně poprvé!

Dnes je

20. 5. 2022, 15:33

Svátek má Zbyšek

Školní výlety, exkurze 2016/17

Projekty

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1