Jste zde

Výměnný pobyt se žáky partnerské školy v Ortrandu

Ve dnech 11.-13.10. jsme v naší škole přivítali 6 žáků a 2 učitele z naší partnerské školy v německém Ortrandu. Snažili jsme se pro ně připravit program, který by jim ukázal, čím je náš region zajímavý a co všechno jim okolní krajina nabízí. Proto jsme se rozhodli zaměřit se tentokrát na poklady naší země, a to doslovně.
Geologické výpravy jsme zahájili ve středu odpoledne návštěvou novopacké Klenotnice, kde nám pan RNDr. Václav Mencl, Ph.D. vysvětlil okolnosti vzniku podkrkonošských polodrahokamů, ukázal, jaké druhy se u nás nacházejí a také lokality, na které se vypravit.
Z Klenotnice jsme pak rovnou vyrazili na dvě z nich - za novopackým klášterem jsme sbírali karneoly a ve staropackém lomu Hvězda někteří šťastlivci vydolovali z větších balvanů malé křišťálové pecky.
Druhý den nás pak čekal celodenní výlet za českými granátky do Borovničky a žlutými acháty na unikátní naleziště Rovně. Hledání jsme spojili s tradičním opékáním buřtů.
Celá akce ale měla ještě jeden cíl, a to vzájemnou konverzaci v cizím jazyce a poznávání nových kamarádů. Děti z Německa byly ubytované v rodinách našich žáků (těmto rodinám za ochotu ještě jednou děkujeme!), a dostaly tak jedinečnou příležitost poznat běžný život a zvyky české rodiny.
Podle ohlasů našich i německých žáků se tento výměnný pobyt vydařil - doufáme, že tyto výměny budou i nadále pokračovat, a přispějí tak nejen k rozvíjení jazykových dovedností žáků, ale i k navázání nových kamarádství a poznání kultury našich sousedů.

Dnes je

3. 7. 2022, 20:45

Svátek má Radomír

Školní výlety, exkurze 2016/17

Projekty

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1