Jste zde

Preventivní program pro žáky 7. a 8. třídy ( alkohol a drogy )

Ve čtvrtek 10. března se žáci 7. a 8. třídy zúčastnili přednášky Mgr. Barbory Doubkové Brodské, která je lektorkou projektu sdružení SANANIM „Než užiješ alkohol, užij svůj mozek“.
Poté žáci zhlédli film režisérky Heleny Třeštíkové "Katka". Tento film je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí.
"Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci?" (oficiální text distributora)

https://www.youtube.com/watch?v=s5AW7bsrGMg

Dnes je

20. 5. 2022, 15:23

Svátek má Zbyšek

Školní výlety, exkurze 2016/17

Projekty

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1