Jste zde

Výměnný pobyt v Ortrandu, napsal Jan Sýkora, 9. třída

Výměnný pobyt žáků v Ortrandu proběhl v týdnu od 21. 9. do 25. 9. 2015. Po příjezdu do školy nás čekalo vřelé přivítání. Zpočátku jsme měli obavy, ale pak jsme se seznámili a vše bylo dobré. Začali jsme prohlídkou města a radnice, odkud jsme pak pokračovali na geocaching. Ve městě jsme našli celkem tři kešky. Poté jsme se společně občerstvili a zahráli si míčové hry, a když se pomalu blížil večer, čekali nás u školy rodiče, se kterými jsme odjeli do prozatímního domova.

Druhý den jsme po vyučování ve škole vyrazili vlakem do Drážďan, kde jsme si prohlédli sochu Zlatého rytíře, Semprovu operu, mozaiku Pochod Kurfiřtů a kostel Frauenkirche včetně věže. Po náročné cestě na věž jsme se najedli v Mc Donaldu a odjeli vlakem zpátky do rodin. Ve středu jsme se vydali na turistiku do Rathen, kde jsme se přes Švédské díry dostali na most Bastei, odkud jsme se vraceli na vlak do Ortrandu. Následující den jsme odjeli dvěma autobusy do Lübenau, kde jsme nasedli do kánoí, se kterými jsme pluli tři hodiny. Pak jsme odjeli k těžebnímu zařízení Forderbrücke F 60, kde jsme se dozvěděli několik informací a vystoupali na jeho vrchol. Den jsme zakončili společným grilováním ve škole s rodiči.

V pátek jsme společně vypracovali projekty, najedli se ve škole, rozloučili se a odjeli domů do Libštátu. Myslím si, že první část projektu se velmi povedla a přinesla spoustu nových zážitků a zkušeností se životem v jiné zemi a všichni už se těšíme na druhou část.
webové stránky školy v Ortrandu

Dnes je

25. 1. 2022, 14:30

Svátek má Miloš

Školní výlety, exkurze 2016/17

Projekty
Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1