Jste zde

Vánoční divadelní představení Studia dell´ arte

Předvánoční čas byl odedávna nejtajemnějším obdobím roku, opředeným starými pohanskými zvyky a pověrami. Z těchto starých obyčejů dnes známe už jen zlomek...
A proto jsme chtěli dětem připomenout, jak to vypadalo v adventním čase za dob našich prababiček, kdy místo nahlížení do výkladních skříní nahlíželi lidé do studánek, aby tam spatřili svou budoucnost, kdy místo televizních obrazovek pozorovali dění v přírodě, aby se dozvěděli, jaká bude v příštím roce úroda, kdy děti netrpělivě, ale i se strachem, vyhlížely z oken adventní strašidla.
V divadelním představení "Vánoce za časů našich prababiček" v pondělí 5.12. nám divadelní spolek Studio dell´ arte ukázal, jak nahlédnou do své budoucnosti při odlívání vosku či házení pantoflem, co dělat, když vás navštíví Barbory se svým -mulise, mulise, mulise- nebo Lucie s velkými zobáky.
Po odchodu dávných strašidel nastal v představení čas vánoční, kdy herečky s dětmi postavily Betlém z loutek, zazpívaly koledy a vzpomněly na další krásné štědrovečerní zvyky.

Po dlouhé době jsme přivítali divadelní soubor přímo v naší škole. Až se nám podaří "doladit" problémy s akustikou doufáme, že nebude poslední!

S potěšením jsme také přivítali účast dětí z libštátské mateřské školy - snad se jim představení líbilo!

Pochvalu si, bohužel, nezaslouží někteří žáci 1. stupně, kteří si budou muset s paní učitelkou znovu připomenout, jak se chovat v divadle, přestože jen improvizovaném... : )

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1